Czasami zmiany w instalacji elektrycznej dotyczą na przykład rozdzielnicy elektrycznej. Wówczas należy wiedzieć, jak przebudowywać cały schemat oraz znać zasady rządzące sposobem modernizacji całej instalacji elektrycznej. Kiedy i w jaki sposób powinno się wykonywać prace z elektryką?
Dlaczego należy zastanowić się nad tym, jak skonstruowana jest sieć elektryczna w budynku? Bo choć w przepisach nie ma dokładnie wyznaczonego terminu, po którym należy przeprowadzić remont, to dbanie o odpowiedni stan techniczny jest tutaj kluczowe. Dlatego przy starym budownictwie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepiej wykonać remont nienadążającej za zmianami sieci wraz z rozdzielnicą czy też skupić się na jej przebudowie.
Remont nie spełni wszystkich oczekiwań. Obecnie zupełnie inaczej podchodzi się bowiem do kwestii zapotrzebowania na energię oraz sposobów bezpieczeństwa. Rozdzielnice bardzo się zmieniły, w związku z czym remont byłby nie tyle kosztowny czy nieskuteczny, ile krótkotrwały. Kompleksowe rozwiązania trzeba jednak znajdować w przebudowie i modernizacji.
Zatem należy przystąpić do przebudowy całej instalacji energetycznej, w tym także rozdzielnicy. Nowa lub zmodernizowana instalacja elektryczna musi być, w myśl nowych przepisów, wyposażona w rozdzielnicę z modułami ochronnymi. Trzeba dbać o to, by w obwodach występowały trzy przewody, by przewód ochronny oddzielić od neutralnego. Przewody o przekroju do 10 mm2 muszą być wykonane z miedzi. Dzięki takim zmianom przez wiele lat nie trzeba będzie wykonywać dodatkowych prac elektrycznych.
Data dodania: 09.09.2019r.
Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserverd. Copyright © by egsystem.pl
Dotacje na innowacje
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013